Chia semínka aneb jak mi pomohly zhubnout

Chia semínka jsem znala už dávno, ještě než jsem se vydala na cestu hubnutí. Ale jeho skutečnými účinky jsem se přesvědčila až v praxi. A skutečně to fungovalo. Jedla jsem každý den k dopolední svačině 250ml chia pudinku. Byla to jednu dobu moje jediná sacharidová svačinka za celý den, takže jsem se na svůj chia pudink každý den velmi těšila.

A jak se moje váha postupně snižovala a snižovala, začala jsem to skutečně chápat. Jak mi chia semínka opravdu pomáhají hubnout. Vyhledávala jsem si na internetu spoustu zajímavých informací o chia semínkách. Dá se toho najít skutečně mnoho, jsou totiž vděčným tématem. Jsou nejen vděčná superpotravina, oni skutečně pomáhají.

Jejich účinky na organismus jsou blahodárné. Považte, když si dáte každý den 2 polévkové lžíce chia semínek (namočených), dostáváte tím do těla vaši denní dávku omega3 mastných kyselin, které vaše tělo prostě nutně potřebuje. Dalším skvělým zdrojem jsou vlašské ořechy a i ty jsou skvělé na hubnutí, a co je na nich ještě nejlepší je to, že jsou lokální. Tzn., rostou u nás. Ale o nich až v dalším článku.

Rozhodla jsem se tedy pouze vypíchnout jejich nejdůležitější vlastnosti:

 • Jsou skvělým zdrojem omega3 mastných kyselin. Takže když si denně dáte 250ml pudink, můžete pak po zbytek dne jíst třeba hodně dietně. Je to skvělé hlavně pro vegany.
 • Obsahují velké množství vlákniny a bílkovin, takže vás zasytí na delší dobu. Nemáte dlouho pocit hladu.
 • Pomáhají regulovat hladinu cukru v krvi.
 • Jsou bohatým zdrojem vápníku.
 • Obsahují velké množství antioxidantů.

V některých článcích se můžete dočíst, že žádná odborná studie neprokázala, že by lidé po chia semínkách snížili svou váhu. Nevím tedy, na kterých lidech se tato studie dělala, ale já jsem toho příkladem. Skutečně mi v době nejintenzivnějšího hubnutí pomohly snížit mou tělesnou váhu. Ale samozřejmě, nic se nemá přehánět, a čeho je moc, toho je moc. Nemůžete zase jíst celý den semínka a myslet si, že zhubnete. Těch faktorů, díky kterým jsem zhubla 20kg během 3 měsíců je víc. A užívání chia semínek je pouze jedním z nich.

Například během léta jím chia pudink, tak jednou za dva dny. Myslím, že jeho skvělé účinky se tak doplní i s dalšími potravinami, a může tak být skvělým zdrojem léčivých látek pro mé tělo.

Co se mi díky chia semínkům zlepšilo:

 • Měla jsem velký nárůst každodenní energie.
 • Méně jsem potřebovala spát.
 • Zlepšila se mi paměť.
 • Zmírnily se mi bolesti hlavy.
 • Zasytily mě, takže mi pomohly zhubnout.
 • Cítila jsem se lehčí a současně silnější.
 • Dokázala jsem díky nim déle cvičit (obsahují bílkoviny).
 • Celkově jsem se cítila ve svém těle příjemněji.

Co doporučuji? Resp. co se mi osvědčilo?

Každý večer si připravte pudink na druhý den na dopolední svačinu. Chia semínka jsou bez chuti, takže v tom je výhoda i nevýhoda. Záleží, jak se na to díváte. Pokud patříte mezi kreativní jedince, je to pro vás spíše výhodou. Můžete si je jakkoliv dochutit. Inspiruji vás svým zatím nejoblíbenějším receptem, který si dělám hodně přes léto, jelikož mírně ochlazuje organismus.

Recept na můj oblíbený chia pudink:

Co budete potřebovat?

 • Chia semínka
 • Kokosové mléko
 • Maliny
 • Banán
 • 250ml velkou nádobu

Do 250ml nádoby (třeba klasický hrníček) dejte 3 polévkové lžíce chia semínek. Dále tam nakrájejte banán na jak velké kousky chcete. Nakrájejte si tam maliny nebo pokud je chcete mít vcelku, tak si je tam jenom vysypte. Zalijte kokosovým mlékem. Promíchejte, aby se vše krásně spojilo. Dejte si ho někam stranou a nechte ho odpočívat.

Nechávám je přes noc nasáknout, ale většinou jim stačí 30 minut.

Je to rychlé, zdravé a účiné.

Napište mi, jak se vám pudink povedl a jak vám chutnal nebo nechutnal. 🙂

⬇️⬇️⬇️

2 odpovědi na “Chia semínka aneb jak mi pomohly zhubnout”

 1. Dobrý den,
  pudink je výborný, kdybych nezkusila, nevěřila bych, že jen díky banánu je tolik sladký. Moc děkuji za tip, jakožto milovnice sladkých snídaní to při hubnutí opravdu ocením 🙂
  Hezký den, M.

  1. Dobrý den, děkuji za reakci. Ano, já ho mám také moc ráda. Jsem ráda, že Vám chutná. Ještě do něho někdy přidám nastrouhané nebo rozemleté ořechy. Někdy skořici. Nebo když rostou v červnu třešně, tak ty. Zkrátka se do něho může dát, co člověka zrovna napadne nebo co najde doma 🙂 V tom je jedno z jeho kouzel. Stejné je to s tapiokovými perlami, ale ty už nejsou tolik na hubnutí, neboť jsou čistým škrobem. A jak je známo, sacharidy moc k hubnutí nepřispívají. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *