Hubnutí nebo posedlost?

Když jsem se rozhodla zhubnout, plná motivace a vnitřní síly jít do akce, netušila jsem, na jakou náročnou cestu se vlastně vydávám. Už jsem však byla na cestě, už jsem byla dokonce o nějaké to kilo lehčí, nebylo možné se zastavit nebo jít zpátky. Přesto jsem se tolikrát cítila zaseknutá na místě a měla pochybnosti, že to nedokážu.

Hranice mezi odhodláním a posedlostí

Často jsem měla myšlenky, že to nedám: „Dobře, zhubla jsem 3 kg, je to takový malý úspěch, ale pořád je to sakra málo!“ Malý červíček v mé mysli se občas rád krmí takovými myšlenkami. „Už mám za sebou 10kg! To je už fakt úspěch, ale… pořád to nestačí…“ Když se vydáte na cestu hubnutí, musíte počítat s tím, že ta hranice mezi odhodláním a posedlostí je tenká.

I když se s každým dalším pro-puštěným kilogramem cítíte lépe a lépe a je to pro vás skvělá zpětná vazba, pořád se objevují po cestě temní neznámí a také spoustu bludných kamenů. Někdy dokonce můžete dojít až ke srázu a jak jste rozjetí, můžete ztratit rovnováhu a lehko spadnout dolů. Někdy takový pád může být i osvobozením. A někdy bohužel konečným.

Čím víc jsem hubla, tím víc jsem chtěla zhubnout.

Hubnutí je hlavně o rovnováze

Když se vám stane, že doběhnete ke srázu, zkuste se zastavit. Vždyť není kam spěchat, ne? Já vím, bojíte se, že už do toho vlaku zase nenaskočíte. Ale musíte se zastavit, jinak z toho srázu spadnete. Vydýchejte se. Běželi jste fakt rychle. A teď se podívejte tam dolů. Co je tam? Je tam tma? Je vidět na dno? Pořádně si to tam prohlédněte a pak se zamyslete nad tím, jestli tam chcete spadnout. Vím, někdy je dobré dostat životní facku, ale někdy ta facka může být poslední.

Je třeba pochopit, že hubnutí není o tom, že jdete z jednoho extrému do druhého. Hubnutí je o rovnováze. Je to o tom, že si najdete v sobě vlastní systém, řád, kterého se budete držet. Najdete si v každém dni svoje vlastní ukotvující chvíle. Svoje rituály. A díky nim nepoběžíte tak rychle. Najdete si čas sami na sebe a tím jste blíže svému tělu. Tím jste blíže ke své vnitřní svobodě a spokojenosti.

Čím se řídit? Kde je ten kompas?

Ten máte uvnitř sebe. Stačí zavřít oči a podívat se do svého nitra. Tam najdete odpovědi na všechny otázky. Řiďte se vždy svými pocity. Vaše pocity jsou vaším kompasem. Cesta hubnutí je o tom, že je vám dobře, ne že se trápíte.

Pomůže vám třeba i tato afirmace:

„Jsem v souladu a harmonii se svým tělem. Mé tělo je dokonalé a krásné. Mé tělo samo hubne, tak jak já potřebuji. Mé tělo samo pouští kilogramy, které už nepotřebuje.”