Veganská postní výzva

Ve středu (17. února 2021) začíná postní období.

Proč je teď dobré držet půst? Protože zhruba 15. února začalo energetické jaro, tělo se samo začíná čistit a tím, že ho podpoříte odlehčenou stravou, vyčistí se ještě víc. Zkrátka tím podpoříte vlastní tělo a jeho samočistící mechanismus. Teď máme nejaktivnější játra, které budou nadšené, když je ještě podpoříme stravou. Podpoříme je tak víc v jejich práci.

Co to znamená?

To znamená, že můžete držet půst jen o vodě nebo si dát odlehčenější stravovací režim. Já volím ze začátku veganskou stravu na pročištění a detoxikaci organismu. Své recepty propojuji s prvky makrobiotiky. Pak si občas dám jednodenní půst, kdy piji pouze vodu.

To vy dělat nemusíte. V této výzvě se pokusím vás inspirovat a motivovat k tomu, abyste si i vy zkusili být chvíli veganem a tak zjistili, co to s vaším tělem udělá. Jetli se budete cítit lépe nebo hůře. Jestli se budete cítit pročištěnější nebo lehčí apod.

Nebo naopak zjistíte, že veganství prostě pro vás není, že nedokážete vydržet bez masa. A i to k vaší cestě hubnutí patří. Je důležité zjistit si a zkusit si sami na sobě, co vám bude vyhovovat a co ne. A jak se říká, kdo nic nezkusí, nic nezjistí.

Co znamená jíst vegansky?

Znamená to, že jíme pouze rostlinou stravu. Aby se tělo více pročistilo a tím nastartovalo imunitu i hubnutí, je důležité vyřadit i cukr a alkohol. Jedinou výjimku tvoří bylinné tinktury, např. ostropestřec mariánský pro regeneraci jater. Jak jíst, co jíst a jak to kombinovat správně tak, aby vám nechyběly žádné důležité látky, to se dozvíte průběžně v mých příspěvcích.

Takže směle do výzvy! Určitě to zkuste. Na sociální sítě budu přidávat různé inspirativní recepty, návody a motivaci k tomu, abyste vydrželi.

Když se pustíte do výzvy, můžete mít radost hned ze dvou věcí, podpoříte své vlastní čištění organismu a ještě díky tomu zhubnete! 🙂

Já sama si dávám letos do výzvy zhubnout minimálně 3 kilogramy.

Pokud vám mohu poradit, tak si také dejte výzvu v čísle, bude vás to víc motivovat.

Nemusíte se ničeho bát, jsem v tom s vámi!

Postní období končí 31. března 2021 škaredou středou.

Takže hurá do toho! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *