Proč piju teplou vodu každý den

„Teplá voda? Ale fuj!“

Přesně s takovou reakcí se poměrně často setkávám, když o tom někomu vyprávím. Každý má spojený „teplou vodu“ s něčím nechutným nebo špatným. Pamatuji si, jak mi moje mamka vždycky říkala, že když mám zácpu, mám se napít teplé vody. Měla jsem pak celé dětství utkvělou představu, že jamile se napiju teplé vody, dostanu průjem.

Opak je pravdou.

Když jsem pak začala holdovat teplé vodě, zjistila jsem, že to na mě má úžasné účinky. Jenom to chtělo přestat věřit starým přesvědčením o teplé vodě.

Já vždycky říkám: „Vždyť je to jedno ne? Když pijete čaj, také je to teplá voda, akorát je ochucená. A jestli máte problém s tím, že teplá voda je bez chuti, tak si tam dejte citron nebo zázvor.“

Když jsem vyprávěla o léčebných účincích teplé vody mojí babičce, nevěřícně zdvihala obočí a její hlas se vtipně kroutil v otázce: „Jooo?“

Co pro mě znamená pití teplé vody?

  • Pravidelné pití teplé vody mi pomohlo udravit zdravotní neduhy. Třeba pravidelné bolesti hlavy.
  • Pročišťují se tak lépe, rychleji a intenzivněji ledviny. Vaše tělo teplou vodu uvítá, protože ji nemusí zpětně ohřívat.
  • Teplou vodu doporučuji pokud se chcete pročistit. S citronem je čistění ještě intenzivnější.

Pokud zrovna držíte půst, kdy nejíte a pijete pouze vodu, doporučuji pít teplou. Dřív jsem držela půsty na studené vodě a nebylo mi vůbec dobře, jak se tělo čistilo a toxiny z těla se odplavovaly, dostávaly se tak do krve a hodně mě bolela hlava. Takže pozor, pokud jste začátečník a držíte jednodenní půsty, určitě na začátek doporučuji pít pouze teplou vodu.

  • Pokud chcete tělo harmonizovat nebo se v zimě pouze zahřát, tak pijte teplou vodu. Já jsem zimomřivec a vím, že by mi pomohlo otužování, ale ještě zcela nenastal ten pravý čas. Takže v zimě se zahřívám teplou vodou.
  • Teplou vodu doporučují i makrobiotici.
  • Teplá voda napomáhá trávení, harmonizuje látkovou výměnu a skutečně se díky ní efektivně hubne.

Dnes už mě téměř hlava nebolí.

Pokud trpíte na migrény jako já kdysi, vyzkoušejte pravidelné pití teplé vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *