Strach z neúspěchu

Strach z hubnutí

Váš úhel pohledu určuje, zda vyhodnotíte událost jako problém nebo jako výzvu.

Leonard Coldwell

Napadlo vás někdy, že je možné mít strach z hubnutí? V první chvíli se mi to taky zdá nemožné a ťukala bych si na čelo, ale když se mi to rozkládá v hlavě, najednou mi dochází, že to až tak nemožné není. Když strach proroste myslí, začne v nás hlodat. Doma tomu říkáme mozkový červ.

On se živí našimi zhoubnými myšlenkami. To jsou takové ty myšlenky, kdy se neustále dokola vracíte k jedné věci a pořád a pořád na ni musíte myslet. Samozřejmě je to myšlenka, která vám krade dobrou náladu.

Strach skutečně můžete mít i z hubnutí. I já ho měla. Měla jsem spoustu pochybností a strachů.

  • Zvládnu to?
  • Nebudu zase za „trapku“?
  • Budou se mi smát, že jsem to ZASE nedotáhla do konce?
  • Co když se mi někdo vysměje do obličeje a bude mě urážet, že jsem tlustá?
  • A co když to prostě zase VZDÁM a zůstanu tlustá už do konce života?

Role oběti. Strach a pochybnosti. Jak jednoduché. Bloky a traumata z dětství, jeden spouštěč – bum a je to tady. Máme strach ze změny, strach sami ze sebe, strach z neúspěchu a taky… Strach z úspěchu. To byl například můj největší strach. Co když zhubnu a budu jako fakt pěkná? Co když opustím muže a zblázním se? Zkouška charakteru.

Možná to taky znáte. Možná už jste to taky zažili – řeknu vám tajemství – nejste v tom sami. Taky si procházím různými strachy. Jsem přece jen obyčejný člověk.

Ale vždy je tu nějaká naděje. Vždy se s tím dá něco dělat, protože…

Kde je strach, není láska

Proto vždy učím své klientky jednu důležitou věc – hubněte srdcem. A pracuji hodně se sebeláskou, protože sebeláska a dobrý vztah k sobě je základem pro jakoukoliv životní změnu.

Když změníte myšlenky o sobě, změníte tím i vztah k sobě. Když změníte vztah k sobě, změní se i vaše tělo. Takže jediné, co je potřeba k tomu, abyste se přestali bát, je pracovat se svým strachem a přijmout ho. Položte si vždy základní otázky:

  • Co tak strašného se může stát?
  • A co nejhoršího se může stát?

A pak tyto představy přijměte a s láskou je obejměte. Vím, že je těžké hned přepnout z mysli do srdce, ale dá se to natrénovat a nic není nemožné!

Strachy jsou tu od toho, abychom je překonávali. 🙂

Hubněte srdcem

Hubněte srdcem. Hubněte s láskou. Hubněte tak, že se do sebe zamilujete. To je první krok na cestě k překonání strachu z neúspěchu. A taky – no a co? Tak se vám to teď nepovedlo. Povede se to příště!

Důležité je nevzdat se a pořád to zkoušet dál.

Musím mít přece úspěch, protože možnost chybných pokusů mi pomalu dochází.

Thomas Edison

Cesta ze strachu k lásce

Je to proces. Je to cesta. To znamená, že to nevyřešíte za jeden den. Stejně tak, jako nezhubnete 10 kg za jeden den. Ani velkou životní změnu neuděláte za jeden den. Ale víte, co se dá udělat za jeden den?

Můžete se rozhodnout. Že už nebudete podporovat strachy a že s nimi budete pracovat. Že se pokusíte vrátit se zpátky do svého srdce a tam hledat cesty a odpovědi. Kde je láska, není strach. A tak je to i v životě. Ale to jistě už moc dobře víte. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *