Více o mně

Kdo jsem?

Jmenuji se Barbora Korunková. Jsem věčná optimistka, introvert a veliký snílek. Ráda kreslím a maluji mandaly, ráda píši texty, úvahy i básně. Prostě ráda tvořím, cokoliv. Jsem éterická vodnářka, ve vzduchu jsem jako ryba ve vodě a vzdušné zámky jsou mojí doménou. Uzemnění a hmota, jo, to je pro mě veliká životní výzva.

Vystudovala jsem filozofickou fakultu, ale jsem filozof víc duší, než razítkem na papíře. Jsem velmi spirituální. Někdy hodně naivní. Mám bohatý vnitřní svět, který ukazuji prostřednictvím svých mandal a textů.

Jsem autorkou 5 projektů. Jedním z nich je Cesta hubnutí, druhým Mandaly BK, třetím Síla myšlení , čtvrtým Anramelia a pátým e-shop Anramelia.shop.

Miluji život a jsem vděčná, že ho mohu žít.

Můj příběh

Není to tak dávno, co jsem zhubla 20 kg. Nebudu psát, že to bylo jednoduché a stalo se to lusknutím prstu. Ale co je důležité, že mi to naprosto změnilo život. Díky tomu, že jsem zhubla, jsem konečně pochopila, kým skutečně jsem. Já jsem konečně začala být sama sebou. Přestala jsem řešit, co si vzít na sebe nebo že v něčem vypadám tlustě (i když tuto větu ještě občas použiji, hlavně, když mám premenstruační fázi cyklu) a neexistuje žena, která by tuto větu jednou za čas nepronesla.

Opravdu jsem začala žít život, který jsem si od dětství vysnila. Hodně mi to změnilo vnitřní vnímání sama sebe. Došlo mi, že já už jsem Bohyně nehledě na to, jak vypadám. Došla jsem si ke skutečnému sebevědomí. Vědomí sebe-sama. Začala jsem být skutečně šťastná, protože jsem začala být spokojená sama se sebou. Všechny mé tajné dívčí sny o plochém bříšku se konečně naplnily.

Naučila jsem se komunikovat se svým tělem a tak porozumět jeho skutečným potřebám. Jsem se svým tělem v harmonii a díky tomu dokážu udržovat jeho rovnováhu a své zdraví. Tělo mě za to každý den odměňuje tím, že se mnou spolupracuje a je přesně takové, jaké si přeji ho mít. Mé tělo je krásné, zdravé a má váhu, jakou jsem si vždy přála.

Pochopila jsem, jak je důležité skutečně se cítit ve svém těle dobře, protože to, jaký vztah mám sama k sobě, od toho se odvíjí všechno ostatní v mém životě.

Ne vždy jsem se ale takto cítila.

Celý život se zabývám zdravou výživou a zdravým životním stylem. Už od dětství jsem měla v hlavě naprogramováno, že jsem baculatá. A tento program jsem vnímala tak silně, že se časem začal krásně zhmotňovat do mého těla. Byla to věc, která mě hodně trápila a tak jsem zkoušela pořád držet nějaké diety. Od dětství, přes pubertu až do dospělosti. A sami už určitě víte, že ty všelijaké diety rozhodně nejsou moc zdravé.

Už od dětství jsem měla v sobě naprogramováno, že jsem prostě ten “silnější typ”. Že já nejsem “ta vyvolená”, která je hubená. Už od dětství a zejména v pubertě jsem nebyla vyrovnaná sama se sebou, neměla jsem se ráda. Nelíbilo se mi, jak vypadám a jak se cítím.

A to, jak se cítím se přímo promítalo do toho, jak vypadám. Měla jsem negativní přístup k jídlu. Myslela jsem si, že jídlo je něco “za trest” a něco “co musím prostě jíst a díky tomu přibírám”. A nevěděla jsem co mému tělu dělá nebo nedělá dobře. Nevěděla jsem, že to, jak se cítím, tvoří to, jak následně vypadám.

Takže jsem skutečně nevypadala dobře a měla jsem nadváhu. A tento bludný kruh mě utvrzoval neustále v tom, že je to něco, s čím se zkrátka musím smířit.

Nebyl nikdo, kdo by moje pocity pochopil nebo mi dokonce poradil. Ve škole mi nikdo neřekl, jak je důležité cítit se dobře ve svém těle. Doma mi to také nikdo nevysvětlil. A tak jsem tápala, hledala své cesty hubnutí různými způsoby. Občas jsem zhubla, ale pak zase přibrala.

Moje první velké zhubnutí (v 15 letech) mi přineslo jedno velké poznání. Pochopila jsem, že není důležité, jak vypadám navenek, ale jak se cítím uvnitř.

Ale postupně jsem začala zase přibírat na váze. Kladla jsem si neustále otázky “Proč mi nejde zhubnout?”, “Proč se cítím tak hrozně ve svém těle?”, “Jaké by to asi bylo, cítit se skvěle a příjemně ve svém těle?” a “Proč zrovna já musím být ‚ta silnější‘?”.

K mému pochopení vedlo několik cest. Jednou z těchto cest bylo uvědomění si toho, že moje tělo je skutečně zázračné, když dokáže stvořit nového člověka a samo ho porodit. Zjistila jsem, že stejně, jak si můžu stvořit průběh svého porodu, si můžu stvořit i svůj život.

Rozhodla jsem se, že už nechci být obětí svých kilogramů. Obětí svých programů z dětství. Pochopila jsem, že chci být Tvůrce a že já si sama rozhodnu, jak budu vypadat.

Uvědomila jsem si, že to, jak vypadám, je ze 70% o tom, jak se cítím a co si o sobě myslím.

Objevila jsem fungující principy a klíče, díky kterým jsem zhubla během 3 měsíců 20 kilogramů.

Jednoduše jsem přehodila výhybku ve své hlavě.

A co je na tom nejlepší? Že tyto principy a klíče jsem se rozhodla s vámi sdílet v tomto Online programu.

Protože moje velké přání je, abyste i vy našli svůj způsob, jak se cítit dobře ve svém těle. A tím zlepšili kvalitu svého života, protože to, jak se cítíte, ovlivňuje všechny oblasti vašeho života.

Každý si může najít svou Cestu hubnutí.