Víra jako základní klíč k životnímu úspěchu

Jak souvisí naše přesvědčení s tím, jak úspěšný nebo neúspěšný život vedeme?

Ukážeme si to na příkladu s hubnutím. Když budete přesvědčeni o tom, že nikdy nemůžete zhubnout, budete mít pravdu. A stejně, když budete přesvědčeni o tom, že zhubnete, tak prostě zhubnete. To, co tvoří pole možností v našem životě, je naše víra v to, co všechno je možné.

A co je vlastně možné? Existují nějaké hranice toho, co je možné nebo ne? Co myslíte? Pravda je taková, že možné je vše, co si dokážete představit. A možné je vše, čemu věříte, že je možné.

Takže pokud si snadno dokážete představit, že jste štíhlí, je to stejně tak možné. Pokud si snadno dokážete představit, že vyděláváte miliony, je to stejně tak možné.

Krásná představa že?

To, čemu věříme, přímo úměrně tvoříme

Jak je to možné? Naše mysl je od dětství naprogramovaná na určité hranice a omezení. Každá naše jednotlivá mysl má svoje vlastní limity. Ty nám tam byly vštípeny od mala rodiči, výchovou, školským systémem, státním systémem a společenským systémem.

Bylo nám vštěpováno, že to a to je možné.

  • A že pokud se budeme krmit cukrovinkami, tak ztloustneme.
  • Nebo že existují nějaké fyzikální zákony, ty prostě platí a těm musíme věřit.
  • Možná nám také bylo sděleno, že nikdy nemůžeme zhubnout, pokud nebudeme sportovat a jíst zdravě nebo po 18. hodině už nic nebudeme jíst.

A všechno to jsou programy, které nás společnost naučila a my jsme jim uvěřili. A celé to drží pohromadě kolektivní mysl, která se snaží pole udržet pomocí víry. Této kolektivní mysli můžeme říkat systém. Vzpomeňte si na film Matrix. 🙂

A protože těmto věcem fatálně věříme, tvoříme tím realitu.

Proč jsou důležité pozitivní afirmace

Já jsem velkým zastáncem pozitivních afirmací, neboť spousta věcí se jimi dá přeladit. Jako když přeladíte stanici na rádiu nebo v televizi. Přepnete jednoduše z hororu do komedie.

Je velice důležité pozitivní afirmace říkat malým dětem. Vzpomeňte si na své dětství – co vám kdo říkal? Co vám říkali ve škole? Jak byli „nastaveni“ spolužáci a kamarádi?

A pak si zkuste spojit souvislost s tím, jak dnes žijete a čemu věříte.

  • Věříte třeba tomu, že UFO neexistuje a jestli existuje, tak nás chce zabít?
  • Věříte tomu, že pokud máte víc jak 100 kg, tak prostě už nikdy nemůžete zhubnout? A to jenom proto, že vám to někdo řekl ve škole?
  • Věříte tomu, že musíte jít na vysokou školu a pak si najít dobrou práci, protože stejně nemáte na to podnikat, být pánem svého času a stát se milionářem?

Vzpomeňte si na to, co jsem psala výše. To, čemu věříte, to je možné. A jestli věříte tomu, že si musíte najít dobrou práci, jinak nikdy nemůžete zbohatnout, je to vaší pravdou.

Chci zbořit všechny představy a limity, které vás brzdí a díky kterým máte pocit, že je něco nemožné. Chtěla bych vás přeladit jako tu stanici v rádiu. Ráda bych vás naučila, že je skutečně možné vše a že skutečně zhubnout můžete.

Vy totiž dokážete vše, pokud chcete a pokud tomu věříte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *